تصویری از یک آباژور سلطنتی که می تواند نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایفا کند

نقش آباژور سلطنتی در چیدمان داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

آشنایی با آباژور ها و انواع آن از نظر سبک می تواند به ما در چینش دکوراسیون خانه در هر سبکی ، کمک کند. یکی از سبکهای مورد استفاده در طراحی و ساخت آباژور ها، سبک سلطنتی بوده که بیشتر برای طراحی دکوراسیون داخلیو سالن های پذیرایی بزرگ و منازل لوکس و مجلل مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوشته قصد داریم شما را با آباژور های سلطنتی ، انواع آن و نحوه انطباق آن با دکوراسیون و چیدمان فضای داخلی منزل آشنا کنیم.

آباژور سلطنتی چیست

آباژورهای سلطنتی یکی از سبک های سه گانه طراحی اباژور بوده که الگو و مدل طراحی آنها ، طرح آباژور های مورد استفاده در کاخ پادشاهان و حاکمان کشور های مختلف در صده اخیر می باشد. طراحی سلطنتی در هر وسیله تزئینی می تواند شکل بسیار مجلل و شکیلی به آن دهد. طراحان نورتاب های سلطنتی با استفاده از نمایش افراطی و مجلل جزئیات پر زرق برق و استفاده از المان های گران قیمت در ساخت اباژور ها، سعی در زیبا سازی فضای داخل منازل دارند.

تاریخچه آباژور سلطنتی ؛ دو عدد آباژور سلطنتی قدیمی در تصویر مشخص می باشند.

آباژور های سلطنتی

تاریخچه استفاده از اباژور های سلطنتی

تاریخچه ساخت و استفاده از اباژور های سلطنتی در کاخ ها و خانه های مجلل به بیش از 100 سال قبل باز می گردد. نورتاب یا همان اباژور همیشه به عنوان یک کالای لوکس جهت هر چه زیباتر کردن دکوراسیون منازل و سالن ها مورد استفاده قرار گرفته است.

از یک دوره ای به بعد استفاده از اباژور ها برای مردم عادی هم میسر شد. بدین ترتیب سبک های مختلف ساخت اباژور از جمله سبک سلطنتی ، مهمان خانه بسیاری از خانواده ها گشت. با ورود به عرصه مدرن، استفاده از اباژور های سلطنتی در خانه های معمولی و مجلل متعلق به مردم عادی رواج پیدا کرد.

تاثیر آباژور سلطنتی بر دکوراسیون فضای داخلی منزل در تصویر مشهود می باشد.

نقش آباژور سلطنتی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

تاثیر آباژور سلطنتی در دکوراسیون

استفاده از آباژور های مجلل برای خانه های مجلل و لاکچری می تواند تاثیر زیادی در لوکس شدن دکوراسیون فضای داخلی خانه داشته باشد. این امر به خاطر این است که اباژور ها یکی از هسته های تزئینی طراحی دکوراسیون منزل به شمار می آیند. استفاده از اباژور سلطنتی در انواع مختلف رومیزی و ایستاده می تواند چینش اسباب خانه و دکوراسیون را کاملا تحت تاثیر قرار دهد.

اجزای مختلف آباژور سلطنتی در تصویر مشهود می باشد

اجزای آباژور سلطنتی

انواع مدلهای آباژورهای سلطنتی

آباژور های سلطنتی با توجه به طراحی منحصر بفردی که دارند به دسته های زیادی تقسیم نمی شوند. اما برای تفکیک اباژور های سلطنتی می توانیم آنها را به دو دسته ایستاده و رومیزی تقسیم کنیم. در ادامه به مدلهای مختل اباژور سلطنتی خواهیم پرداخت.

تصویر دو عدد آباژور سلطنتی رومیزی در حال نوردهی بر روی میز

دوعدد نورتاب سلطنتی رومیزی

آباژور سلطنتی رومیزی

آباژور های سلطنتی رو میزی بیشتر برای استفاده در اتاق ها در خانه های مجلل استفاده می شود. در طراحی این اباژور از جنس ها و رنگهای بسیار دلنشینی در قسمت کلاهک و پایه استفاده شده است. اباژور های سلطنتی رومیزی بیشتر برای نوردهی محدود در گوشه کناری از اتاق و یا پذیرایی استفاده می شود.

دو عدد آباژور سلطنتی ایستاده با پس زمینه طوسی

آباژور سلطنتی ایستاده

آباژور سلطنتی ایستاده

آباژور سلطنتی ایستاده یا پایه بلند به منظور نوردهی و طراحی دکوراسیون داخلی در کاخ ها و خانه های مجلل در فضای باز سالن های پذیرایی و اتاق های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

دو عدد آباژور سلطنتی کنار مبلی در تصویر مشهود می باشد.

آباژور های سلطنتی کنار مبلی

آباژور سلطنتی کنار مبلی

آباژور سلطنتی کنار مبلی می توانند به صورت ایستاده و رومیزی در دکوراسیون داخلی منازل استفاده شوند. آباژور سلطنتی کنار مبلی متناسب با مبلمان های سلطنتی ، می تواند زیبایی چشمگیری به دکوراسیون داخلی منازل ببخشند.

تصویری از یک آباژور سلطنتی پایه طلایی با زمینه تیره

آباژور سلطنتی پایه طلایی

اباژور سلطنتی طلایی

اباژور های سلطنتی پایه طلایی (رنگ طلایی) از موارد خاص کم استفاده در بین مردم می باشد. شکل ظاهری بسیار لوکس و خاص این اباژور باعث شده که تطابق آن با سایر دکوراسیون منزل کمی دشوار باشد. برای استفاده از این آباژورها، حتما باید به رنگ و چینش دکوراسیون دربرگیرنده آن توجه نمود.

در پایان به عنوان نتیجه گیری باید گفت که اباژورهای سبک سلطنتی برا انطباق با فضای داخلی منزل، نیاز به یک دکوراسیون داخلی و فضای چیدمان سلطنتی ، مجلل و گرانقیمت دارند. برای تطابق این آباژور ها با میز و یا مبل و تخت مورد نظر به یاد داشته باشیم که رنگ و طرح اجزا باید با یکدیگر در تطابق باشند.

هیات تحریریه چوبیکانو

ارتباط با ما

خرسندیم که نقطه نظرات شما را بخوانیم ثبت پاسخ هیات تحریریه چوبیکانو را از طریق پیامک به شما اطلاع می دهیم
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نقش آباژور سلطنتی در چیدمان داخلی منزل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و بازدید حضوری
سفارش سازی
بهترین قیمت
تحویل در محل

چوبیکانو تلفیق خلاقیت و نوآوری از سرزمین هنر و زیبایی ایران ©2020