تصویری از یک میز ناهار خوری کلاسیک در چیدمان فضای داخلی منزل

نقش میز ناهار خوری کلاسیک در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل

با وجود اینکه زمان در حال گذر بوده و پیوسته دنیای  پیرامون ما در حال نو شدن است اما هنوز عده ای هستند که به سبک و سیاق سنتی علاقه داشته و بدان شکل زیست می کنند. خیلی از ماها به وسایل خانه سبک سنتی علاقه داریم. یکی از وسایل خانه که در سبک سنتی طرفداران بسیاری دارد، میز ناهار خوری است. میز ناهارخوری کلاسیک هنوز هم از پر مصرف ترین سبک میز های غذا خوری می باشد. در این نوشته قصد داریم به میز غذا خوری کلاسیک و مدل های مختلف آن بپردازیم.

میز ناهار خوری کلاسیک چیست

میز ناهار خوری کلاسیک از سبک های پر استفاده قدیمی و سنتی استفاده از میز غذا خوری در ایران می باشد که جایگاه ویژه ای بین خانواده ها دارد. در قدیم الایام میز ناهارخوری کلاسیک در مدل های محدودی طراحی ، تولید و به بازار عرضه شده است. میز غذاخوری که نیم قرن پیش استفاده می شده از جنس چوب و عموماً به رنگ تیره بوده است.

امروز هم برای زنده کردن همان دوران و یادآوی سنت ، میز غذاخوری به سبک و سیاق نیم قرن قبل با چوب های مخصوص در رنگ های قهوه ای تیره طراحی و ساخته می شوند.

تصویری از یک میز ناهار خوری کلاسیک ساخته شده به سبکی بسیار قدیمی

تاریخچه میز ناهارخوری سنتی

تاریخچه میز ناهار خوری کلاسیک

تفکیک سبک های طراحی و ساخت میز ناهار خوری نزدیک به ربع قرن است که در ایران به شکل جدی شکل گرفته است. بدین معنی که با پدیدار شدن سبک مدرن و استفاده زیاد از آن ، سبک کلاسیک در طراحی و ساخت میز های غذاخوری هم رونق گرفت. امروزه استفاده از میز غذا خوری کلاسیک در تقابل با سبک مدرن می باشد.

تاثیر و نقش میز ناهار خوری کلاسیک در دکوراسیون داخلی منزل

نقش میز غذا خوری سنتی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل مسی

نقش میز ناهار خوری کلاسیک در دکوراسیون داخلی منزل

میز ناهار خوری کلاسیک می تواند به عنوان هسته اصلی یک مجموعه کامل دکوراسیون داخلی منزل باشد. بدین معنی که میز ناهارخوری کلاسیک با توجه به اینکه بیشتر از جنس چوب و به رنگ تیره طراحی و ساخته می شوند ، لذا باید در تطابق با دکوراسیون داخلی منزل باشد.

 برای انطباق اجزای دکوراسیون داخلی منزل ، بهتر است کلیت دکوراسیون در برگیرنده میز غذا خوری سنتی از جنس چوب باشد. در غیر این صورت رنگ و جنس میز غذا خوری سنتی می تواند حالتی نا همگون را دکوراسیون داخلی خانه ایجاد کند.

یک میز ناهار خوری کلاسیک با ظاهری بسیار زیبا در تصویر مشخص است. این تصویر با انواع میز ناهار خوری کلاسیک در ارتباط می باشد.

انواع میز غذاخوری سنتی

انواع میز ناهار خوری کلاسیک

میز ناهار خوری کلاسیک ، در مدل های و ظرفیت های مختلفی طراحی و ساخته ی شود. در سبک کلاسیک، محدودیت برای ایجاد تنوع در کاربرد و جنس داریم. به همین دلیل مدلها و انواع میز غذاخوری سنتی انگشت شمار هستند. در ادامه به انواع مختلف میز غذاخوری سنتی خواهیم پرداخت.

میز ناهار خوری کلاسیک ساده با ظرفیت شش نفر در تصویر مشخص می باشد.

میز ناهارخوری ساده کلاسیک

میز ناهار خوری کلاسیک ساده

میز ناهار خوری کلاسیک ساده، ظرفیتی ثابت عموماً در حدود شش نفر با جنس چوب و به شکل مستطیل ساخته می شود. استفاده از میز های غذاخوری کلاسیک ساده در بین مردم کشورمان قدمت زیادی دارد.

ابتدا میز های غذاخوری به همین حالات سنتی ساده بوده و پس از گذشت زمان و با پدیدار شدن سبک مدرن استفاده از آن کمتر شده است. اگرچه امروزه با حضور همه سبک های طراحی میز غذاخوری ، استفاده از میز غذاخوری به سبک سنتی هم از رونق خوبی بر خوردار است.

میز ناهار خوری کلاسیک عموماً از جنس چوب می باشد. تصویری از یک میز ناهار خوری چوبی کلاسیک

میز ناهارخوری چوبی کلاسیک

میز ناهار خوری کلاسیک چوبی

میز ناهار خوری سنتی در بسیاری از مدل ها و ظرفیت های متنوع، از جنس چوب ساخته می شود. عموماً وسایل خانه به سبک سنتی، از جنس چوب هستند و میز غذاخوری هم از این قاعده مستثنی نیست. استفاده از چوب گردو از قدیم برای ساخت میز غذاخوری مرسوم بوده است.  به همین خاطر،  طراحی میز های غذاخوری سبک کلاسیک، امروزه با چوب همراه می باشد.

تصویری از سرویس ناهار خوری چستر در فضای دکوراسیون منزل

میز غذاخوری سنتی چستر فیلد

میز ناهار خوری کلاسیک چستر

میز ناهار خوری کلاسیک چستر از قدیم در نقاط مختلف جهان مورد استفاده قرار گرفته است. چرم صندلی و جنس چوبی مقاوم باعث شده که میز غذاخوری چستر از جوانب مختلف بسیار منحصر بفرد باشد. همچنین میز غذا خوری مدل چستر همانند سایر تولیدات مدل چستر در ببین مصرف کنندگان بسیار محبوب می باشد.

میز غذا خوری کلاسیک هشت نفره با رنگ قهوه ای سوخته در قسمت پذیرایی یک خانه

میز غذاخوری کلاسیک با ظرفیت 8 نفره

میز ناهار خوری سنتی هشت نفره

میز ناهار خوری کلاسیک با ظرفیت هشت نفر بسیار پر استفاده می باشد و می تواند به راحتی پاسخگوی نیاز یک خانواده پر جمعیت باشد. همچنین جنس مورد استفاده در ساخت میز غذا خوری کلاسیک عمداتاً از چوب می باشد.

میز ناهار خوری سنتی گرد در فضای خانه

میز غذاخوری سنتی کم جا

میز ناهار خوری کلاسیک گرد

میز غذا خوری سنتی گرد هم از مدل های کم جا در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. استفاده از میز ناهارخوری کم جا در قسمت های مختلف خانه امکان پذیر می باشد ، همچنین با توجه به گرد بودن آن ، افراد زیادی می توانند در دور این میز جای بگیرند.

میز ناهار خوری سنتی در فضای خانه با مزایا بسیار زیاد

میز ناهارخوری سنتی و مزایا آن

مزایای میز ناهار خوری کلاسیک

استفاده از میز ناهار خوری سبک کلاسیک مزایای بسیاری دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

  • استفاده از چوب با مقاومت بالا در ساخت آنها
  • زیبایی و آرامش بخشی
  • کارایی و مقاومت بالا با توجه به تکنولوژی به روز ساخت انها
  • سبک بودن با توجه به بهینه سازی استفاده از مواد اولیه در ساخت آن

در پایان به عنوان نتیجه گیری نهایی با اینکه استفاده از میز های غذاخوری سبک امروزی بسیار گسترش یافته اما میز ناهار غذا کلاسیک هنوزم مورد استفاده قرار می گیرد و هنوز هم مخاطب های خاص خود را دارد.

میز غذا خوری کلاسیک با توجه به ویژگی هایی که دارد می تواند در دکوراسیون سنتی در خانه های بزرگ مورد استفاده قرار گیرد. همچنین جنس چوب بکار رفته در ساخت میز غذاخوری سنتی می تواند گزینه خوبی برای قرار گرفتن در یک چیدمان چوبی و یا نیمه چوبی باشد.

هیات تحریریه چوبیکانو

ارتباط با ما

خرسندیم که نقطه نظرات شما را بخوانیم ثبت پاسخ هیات تحریریه چوبیکانو را از طریق پیامک به شما اطلاع می دهیم
اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نقش میز ناهار خوری کلاسیک در دکوراسیون داخلی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و بازدید حضوری
سفارش سازی
بهترین قیمت
تحویل در محل

چوبیکانو تلفیق خلاقیت و نوآوری از سرزمین هنر و زیبایی ایران ©2020